Apple izlaida HomeKit septembrī 2014. gadā ar iOS 8, un kopš tā laika mēs esam redzējuši vairākas izmaiņas un uzlabojumus. Šajā HomeKit rakstā es Jūs iepazīstināšu ar iestatīšanas pamatiem un viedierīcem. Kā arī ar tādam uzlabotam funkcijām kā HomeKit Secure Video, kas ir automātizācijas un scenāriji.
Kas ir HomeKit?
HomeKit ir Apple gudrā mājas platforma, kas tieši sazinās ar savienotajiem viedierīcem visā mājā. Tā arī droši šifrē visus datus un darbojas attālināti, ja to lieto kopā ar HomeKit centru, piemēram, Apple TV vai HomePod mini.
Jūs arī varat izmantot Siri balss komandas ar HomeKit, lai kontrolētu savas gudras mājas viedierīces. Lai iegūtu vairāk padziļinātas izmantošanas iespējas, Jūs varat izmantot arī automātizācijas funkcijas kopā ar scenārijiem.
Kas ir iespējams ar HomeKit palīdzību?
HomeKit nav produkts vai programma, tas ir Frameworks, kas savieno gudras mājas viedierīces kopā. Tas var piešķirt jaunas iespējas ierīcēm kā gaismas, slēdzenes, kameras, termostati, kontaktligzdas utt. Jūs varat kontrolēt gudras mājas viedierīces, izmantojot lietotnes savā iPhone, Apple Watch, iPad vai Mac, vai arī Siri balss komandas.
Lai iegūtu vairāk izmantošanas iespēju, Jūs varat izmantot HomeKit automātizācijas un scenārijus, lai automātiski kontrolētu vairākas HomeKit viedierīces. Tas dod Jums iespēju automāsiski kontrolēt ierīces, bez fiziskās nepieciešamības tas tieši kontrolēt.
Piemēram, Jūs varat izveidot scenāriju “Labvakar”, kas nodrošina, ka durvis būs ciet, žalūzijas tiks aizvērtas, gaismas tiks izslēgtas un ieslēdzas apsardzes sistēma. Ar automātizāciju Jūs arī varat iestatīt atsevišķas HomeKit viedierīces, lai ieslēgtu vai izslēgtu tos noteiktāja laika posmā. Lai izraisītu kādas ierīces darbību, Jūs varat izmantot sensorus. Piemēram, kad gaisa kvalitāte istabā pasliktinājās, tad tiek ieslēgts gaisa attīrītājs, vai otrādi, ja paliek auksti, tad automātiski tiek ieslēgta apkure un silda līdz uzstādītai temperatūrai.
Kas nepieciešams, lai izmantotu HomeKit?
- • iPhone, iPad, Macbook, iMac, Apple Watch ar jaunāku iOS. Es ieteiktu izmantot jaunāku iOS, lai iegūtu visas HomeKit priekšrocības;
- • Vismaz viena HomeKit viedierīce;
- • Mājas Wi-Fi tīkls (internets nepieciešams attālinātai kontrolei);
- • HomeKit vadības centrs - Apple TV vai HomePod mini.
Mājas automatizācijas iestatīšana
Kad Jums ir viss nepieciešamais, lai izveidotu HomeKit viedu māju, nākamais solis ir Jūsu viedās mājas iestatīšana. Tomēr ir svarīgi atcerēties HomeKit lietotnes hierarhiju, kas tājā tiek atspoguļots. Viss ir ļoti vienkārši.
- • Māja (Home) - Tas ir jūsu dzīvoklis vai māja, kur gribat integrēt Homekit;
- • Istabas vai telpas - Tā ir īpašuma istabas (jābūt vismaz 1 istabai);
- • Aksesuāri - Viedierīce, kas tiek novietota viena no istabam (jābūt vismaz 1 aksesuāram);
- • Grupas/Zonas - Tā ir telpu vai viedierīču grupa. Piemēram, manā mājā ir divi stāvi un āra zona. Es varu prasīt Siri "Izslēdz gaismas pirmā stāva", tās nozīme, ka Siri izslēgs visu apgaismojumu pirmājā stāvā;
- • Scenāriji - Var iestātīt scenāriju pie kura ieslegsies viens vai vairākas viedierīces. Piemēram, ja Jūs teiksiet Hei Siri, ieslēdz TV scenāriju, tad ieslēgsies gaismas mājīgai filmu skatīšanas atmosfērai, parejais apgaismojums kas nav nepieciešams tiks izslēgts;
- • Automatizācijas - Tas ir darbības, kas notiek, ja notiks konkrēts notikums. Piemēram, ja esat iestatījis automatizāciju, lai ieslēgtu gaismas un atvērtu durvis, kad esat 500 metru attālumā no mājām, tad HomeKit to izdarīs Jums. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, lai izmantotu HomeKit automatizācijas, Jums nepieciešams HomeKit vadības centrs - Apple TV vai HomePod mini.
Kā notiek Homekit aksesuāru pievienošana?
HomeKit saderīgām viedierīcem ir speciāls QR kods ar 8 cipariem, kas ir uzlīmets uz viedierīces un papildus uzlīme instrukcijā. Lai uzsāktu savienošanas procesu, atveriet Home lietotni, nospiediet "+" zīmi labā augšējā stūrī, pēc tām "Pievienot aksesuāru" un ar telefona palīdzību nolasiet QR kodu. Pēc tam sekojiet iestatīšanas procesam, kas tālāk piedāvās nosaukt viedierīci un piešķirt to istabai. Ja gadījumā Jums nesanāk pievienot viedierīci, kuru iegādājaties pie mums, droši rakstiet vai zvaniet darbā laikā un mēs Jums palīdzēsim visu pievienot.
Aksesuāru nosaukumi
Ja Jūs nenosauksiet HomeKit viedierīci, kad to instalējāt, to ir iespējams izdarīt vēlāk. Nosaukumi tiek izmantoti, lai kontrolētu atsevišķu HomeKit viedierīci ar Siri palīdzību. Jaunam HomeKit viedierīcēm parasti ir nosaukums, un tas parasti ir ražotāja produkta nosaukums. Piemēram, Aqara viedām gaismas slēdzim būtu nosaukums no iepakojuma "Wall Switch".
Lai Jūs un Siri nekļūdītos, es ieteiktu iedot viedierīcei nosaukumu, kuru viegli atcerēties vai savas asociācijas. Jums arī jāatceras, ka katrai HomeKit pieslēgtai viedierīcei jābūt unikālam nosaukumam.
Istabas vai telpas
Katrai HomeKit viedierīcei vajag piešķirt istabu vai telpu. Tas ļaus Jums veikt Siri balss komandas, kas saistītas ar konkrētu telpu, piemēram, "Izslēdz gaismas guļamistabā". Tas nozīme, kas visas viedierīces, kas ir saistītas ar gaismu, tiks izslēgtas tikai konkrēta istaba. Tāpat kā viedierīču nosaukumi, arī telpu nosaukumiem jābūt unikāliem.
Telpa var būt jebkura jūsu mājas daļa, sākot no guļamistabas vai vannasistabas līdz gaitenim vai birojam. Telpas var būt arī ārpus HomeKit mājas, piemēram, garāža vai dārzs. Ja jūs izmantojat daudz HomeKit viedierīces, es ieteiktu izveidot telpas un pievienot viedierīces atbilstošajai telpai, lai efektīvāk pārvaldīt savu īpašumu. Tas arī atvieglo scenāriju veidošanu un HomeKit automātizācijas.
Scenāriji
Jūs varat izmantot HomeKit scenārijus dažādiem mērķiem un pat tos apvienot ar automatizājam. Piemēram, Jūs varētu iestatīt scenāriju ar nosaukumu "Romantika" un mainīt visas gaismas konkrētā telpā uz romantiskām gaismu toņiem. Jūs varētu iestatīt arī vienu scenāriju atpūtai, kas ieslēdz gaismas ar nomierinošiem toņiem un arī aizver logu žalūzijas istabā, lai radītu relaksējošu atmosfēru.
Tas ir ļoti vienkarši. Plusiņš labā augšējā stūrī, pēc tām "Pievienot scenāriju", nosaukums, viedierīces izvēle un iestatīšana. Jūs varat izveidot neierobežotu scenāriju skaitu, bet pēc mūsu pieredzes Jums ir nepieciešami tikai daži, lai radītu pareizo noskaņu vai atmosfēru savā mājā. Es ieteiktu vēl divus scenārījus, kad dodaties prom no mājām un otrs, kad nāksiet mājās.
Automatizācijas
Šī funkcija ļauj Jums savienot un kontrolēt dažādu aksesuāru kombinācijas vienlaikus. Piemēram, kad Jums ir izveidota automatizācija "mājās ierašanās", kas var automātiski ieslēgt gaismas priekšnama, ieslēgt radiatoru vārstu komforta temperatūrai un atbloķēt priekšdurvi. Otrādi, scenārijs "aizbraukšana no mājām" var būt iestatīts, lai izslēgtu visas gaismas īpašumā, aizslēgtu durvis un samazinātu temperatūru istabās.
Jūs varat iestatīt automatizāciju konkrētiem laikiem vai konkrētiem notikumiem. Piemēram, Jūs vēlēties, lai visā mājā sāktu ieslēgties gaismas saulrietā. Šo automatizāciju varat iestatīt arī tā, lai tie aktivizētos atbilstoši mājās esošiem personām vai tikai Jums (kad tikai Jūs eiset mājās). Piemēram, Jums ir automatizācija, kur apkure izslēdzas plkst. 10:00, bet tikai tad, ja neviens nav mājās.
Jūs arī varat izmantot automatizāciju, lai nostradot sensoram cita viedierīce ieslēdzas vai izslēdzas. Piemēram, ja nostrādā kustības sensors vai durvju atvēršnas sensors, tad tiek ieslēgtas gaismas vannasistabā.
Līdzīgi var iestatīt un aktivizēt apsardzes sistēmu, kan pēdējais mājas iedzīvotājs dodas prom no mājam un mājās neviena nav un ja tājā laikā nostrādā durvju logu sensors vai vibrācijas sensors, kas uzstādīts logā, tad saks gaudot signalizācija un tiek ieslēgtas gaismas un Jums atnāk paziņojums telefonā. Signalizācijas aktivizēšana notiek automātiski. Kad telefons saprot, ka Jūs hesite prom no mājas un mājas neviena nav, Homekit Jums pats piedāvās ieslēgt apsardzes sistēmu, Līdzīgi, kad Jūs brauksiet mājās vai kāds no īpašuma iedzīvotājiem un būsiet jau blakus, Homekit Jums piedāvās izslēgt apsardzes sistēmu.
Grupas no HomeKit viedierīcem
Dažreiz konkrētas viedierīces ir vieglāk kontrolējamas, kad tās ir savienotas kopā. Piemēram, Jums ir griestu lampa, kurai ir vairākas spuldzes. Manā vannasistabā ir 6 iebūvējamie gaismekļi ar Philips Hue G10 spuldzem. Katru no šīm Philips Hue G10 spuldzēm esmu nosaucis "vannasistaba 1", "vannasistaba 2" utt.
Kad es vēlos ieslēgt vai izslēgt apgaismojumu vannasistabā, man katru spuldzi jaizslēdz individuāli Homekit lietotnē. Bet, izmantojot Homekit Grupas, es varu savienot 6 spuldzes vienā gaismeklī un kontrolēt apgaismojumu vannasistabā ar vienas pogas pieskārienu.
HomeKit attēli
Home lietotnē piešķir visiem jūsu HomeKit viedierīcem noklusējuma attēlu, kad tos pievienojat HomeKit. Bet Jūs varat mainīt attēlus, lai identificētu gudrās mājas viedierīcem. Jūs varat mainīt attēlus dažādu viedierīču grupam, piemēram, gaismām, kontaktligzdam, klimata kontroles iekārtām un žalūzijām. Ne visam HomeKit viedierīcem ir vairākie attēli. Sensoriem, kamerām ir tikai viens noklusējums attēls.
Izmantojiet Siri balss asistentu, lai kontrolētu HomeKit
Jūs arī varat izmantot Siri, lai kontrolētu savu HomeKit gudro māju ar vienkāršām komandām, piemēram, "Ieslēdziet dzīvojamās istabas gaismas" vai "Palielini temperatūru guļamistabā līdz 22 gradiem". Izmantot Siri var gan mājās, gan kad esiet ārpus mājam.
HomeKit Secure Video
HomeKit Secure Video ir jaunākā Apple HomeKit funkcija, kas nodrošina kameru straumēšanu, ierakstīšanu un aktivitātes paziņojumus tieši Home lietotnē. Kamera ierakstīs materiālu kā parasti, ar iespēju skatīties tiešraidi kā parasti. Ierakstīšanas laikā jūsu HomeKit centrs vietēji apstrādā video kustību noteikšanai un nosūta attiecīgo brīdinājumu. Kad ieraksts ir pabeigts, HomeKit šifrē video failus un tad augšupielādē tos uz iCloud, lai tos varētu skatīties.